Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Instrukcje użytkowania

Doświadczenie połączone z najnowszą techniką i technologią wykorzystywane do produkcji naszych krzeseł powodują, że zakupione przez Państwa krzesła to wyroby spełniające najwyższe wymagania techniczne, ergonomiczne oraz jakościowe.

Zastosowane w krzesłach rozwiązania konstrukcyjne i materiały chemiczne odpowiadają niezbędnym wymaganiom bezpieczeństwa i higieny użytkowania.

Dla prawidłowego funkcjonowania i przedłużenia żywotności zakupionych przez Państwa krzeseł prosimy o przestrzeganie poniższych zasad:

1. Krzesła powinny być używane zgodnie z ich konstrukcją i przeznaczeniem. Ze względu na bezpieczeństwo użytkownika krzeseł nie należy używać krzesła w zastępstwie drabiny, wieszaka.

2. Meble należy ustawiać na wypoziomowanej powierzchni, celem zachowania stabilności siedzenia. Nie wychylać się, nie kołysać na krześle.

3. Meble używać w pomieszczeniach zamkniętych, suchych i zabezpieczonych przed szkodliwym wpływem warunków atmosferycznych, przy wilgotności względnej powierza 40-70 % w temperaturze 10 -30°C.

4. Krzesła nie należy ustawiać w odległości mniejszej niż 1 metr od czynnych źródeł ciepła.

5. Krzesła powinny być chronione przed bezpośrednim działaniem światła słonecznego.

6. Polakierowane powierzchnie krzesła należy chronić przed bezpośrednim działaniem wysokiej temperatury, wody i rozpuszczalników.

7. Polakierowane powierzchnie mebli należy chronić przed zarysowaniem i obiciem.

8. Krzesło powinno być odkurzane suchą i czystą szmatką. Przy większych zabrudzeniach można używać miękkiej szmatki lekko zwilżonej w wodzie z dodatkiem łagodnych środków myjących (mydło, płyn do prania), a następnie należy niezwłocznie osuszyć powierzchnie przez wytarcie suchą szmatką. Nie wolno używać środków do czyszczenia zawierających substancje ścierające lub rozpuszczalniki. Krzesła tapicerowane tkaninami należy odkurzać odkurzaczem przy pomocy miękkiej szczotki. Krzesła tapicerowane ekoskórą należy odkurzać miękką suchą szmatką, natomiast powstałe plamy należy przemywać za pomocą miękkiej szmatki lekko zmoczonej w wodzie z dodatkiem łagodnych środków myjących (jeżeli materiał tapicerski wymaga usunięcia mocnych zabrudzeń czyszczenie należy zlecić profesjonalnej pralni tapicerskiej).

9. Informujemy o konieczności profilaktycznego dokręcania śrub w krzesłach.

pixel