Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Skóra, ekoskóra czy skaj?

2017-11-29
NASZE PRODUKTY WYKONANE SĄ Z EKOSKÓRY, NIE ZE SKAJU

Skaj to materiał, który naśladuje skórę naturalną, głównie powierzchnią materiału i jego fakturą. Jest wykonany z PVC, czyli poliwinylo-chlorku naniesionego na siatkę poliestrową. Jest nieprzepuszczalny i co prawda można go łatwo zmywać, jest nieco tańszy od ekoskóry i może być stosowany do takich samych wyrobów ale nie jest zbyt wytrzymały.

Ekoskóra to poliuretan na siatce bawełnianej lub sztucznej. Jest to tkanina droższa od skaju. Wyśmienicie imituje skórę naturalną. Ma wysoką wytrzymałość, jest miękka i komfortowa w dotyku oraz lekko przepuszczalna. W związku z tym materiały rozróżnia się przede wszystkim po spodniej warstwie.


SK DESIGN KS027


Osoby, które miały kiedykolwiek styczność zarówno ze skajem jak i ekoskórą, nie powinny mieć większego problemu z ich rozróżnieniem. Poza spodem materiału, można po prostu wyczuć który materiał jest lepszy. Ekoskóra potrafi do złudzenia przypominać skórę naturalną nie tylko wizualnie, ma także podobną miękkość, zatem łatwo się pomylić. Skaj natomiast jest mniej naturalny, w dotyku niemal plastikowy. 


DLACZEGO EKOSKÓRA, A NIE SKÓRA NATURALNA?

Oczywiście ekoskóra jest o wiele tańszym materiałem niż skóra naturalna. Nie jest to jednak jedynym powodem, dlaczego wybieramy akurat ten materiał. Ekoskóra jest bardziej odporna na warunki atmosferyczne niż skóra naturalna! Słońce i woda nie mają tak silnego wpływu na wygląd ekoskóry. Dlatego też, wykorzystuje się ją również w obiciach siedzisk motocyklowych, łodzi czy wyciągów narciarskich. Nawet fotele dentystyczne czy stoły do masażu są wykonywane ze skóry sztucznej, ze względu na swoją wytrzymałość. 

Krzesła są naszym światem i dlatego stawiamy na dobrą jakość w przystępnej cenie. 

J.N.
Świat-Krzeseł

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2017
pixel