Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Kinkiety

( ilość produktów: 62 )

Eleganckie kinkiety do salonu, biura | kinkiety ścienne – Świat Krzeseł 

Niezależnie od tego, jakie pomieszczenie urządzasz, nie może zabraknąć w nim dobrego oświetlenia. Odpowiednio dopasowana lampa umożliwia nie tylko swobodne poruszanie się we wnętrzach po zmroku, ale może pełnić również dodatkową, bardzo istotną funkcję dekoracyjną. W pomieszczeniach, w których spędzamy najwięcej czasu, niezbędne jest zapewnienie solidnego źródła światła: a więc takiego, które zapewni komfort przebywania w nim. Zwykle stawia się na dwa jego źródła: główne (sufitowe) i dodatkowe (boczne – kinkiety czy lampki stołowe, albo podłogowe – lampy stojące).Eleganckie kinkiety to podwójna korzyść: bo sprawdzają się doskonale jako źródło doświetlenia pomieszczenia, a przy tym stanowią niebanalny element dekoracyjny. Eleganckie i funkcjonalne kinkiety do biura oraz kinkiety do salonu i innych pomieszczeń znajdziesz właśnie w tym miejscu. W ofercie sklepu Świat Krzeseł znajdziesz różne modele kinkietów, dzięki czemu bez problemu dopasujesz je do stylu wnętrza, w którym mają się znaleźć. Sprawdź, jakie kinkiety znajdują się w aktualnej ofercie!

 

Jakie kinkiety do salonu?

Kinkiety do salonu powinny harmonijnie współgrać z ogólnym wystrojem i stylistyką pomieszczenia. W nowoczesnych wnętrzach sprawdzą się kinkiety o prostych, geometrycznych kształtach i minimalistycznym designie. W klasycznych salonach lepiej będą wyglądać kinkiety o bardziej ozdobnych i tradycyjnych formach, z delikatnymi zdobieniami czy kloszami z tkaniny.

 

Gdzie zamontować kinkiety?

Kinkiety najlepiej zamontować w miejscach, które wymagają dodatkowego oświetlenia akcentowego, np. po obu stronach lustra, nad konsolą czy obok obrazu. Mogą też doskonale oświetlać ciemniejsze zakamarki salonu lub służyć jako źródło światła do czytania przy ulubionym fotelu.

 

Czym są kinkiety?

Kinkiety to małe lampy ścienne montowane bezpośrednio na powierzchni ściany. Służą głównie jako źródła oświetlenia akcentowego, podkreślając wybrane elementy wnętrza lub zapewniając delikatne, dodatkowe światło w pomieszczeniu.

 

Na jaką wysokość zamontować kinkiet?

Optymalna wysokość montażu kinkietu zależy od jego przeznaczenia i rozmieszczenia w pomieszczeniu. Generalnie kinkiety montuje się w odległości około 150-170 cm od podłogi, jednak jeśli mają służyć np. do czytania, mogą być umieszczone nieco niżej. Ważne jest, aby światło nie oślepiało osób siedzących lub stojących w pomieszczeniu.

 

Czy warto zamontować kinkiety?

Tak, warto zamontować kinkiety w pomieszczeniach, które wymagają dodatkowego oświetlenia akcentowego lub w miejscach, gdzie tradycyjne lampy podłogowe lub stołowe mogą być niewygodne. Kinkiety dodają wnętrzom elegancji, tworzą przytulną atmosferę i mogą być praktycznym rozwiązaniem w mniejszych przestrzeniach.

 

Jak zamontować kinkiet na ścianie?

Aby zamontować kinkiet na ścianie, należy najpierw upewnić się, że w wybranym miejscu znajdują się odpowiednie przewody elektryczne. Następnie, zgodnie z instrukcją producenta, przykręć podstawę lub mocowanie kinkietu do ściany, podłącz przewody i przymocuj główną część lampy. Pamiętaj, aby przed montażem odłączyć zasilanie w bezpiecznikach lub wyłącznikach. Jeśli nie masz doświadczenia w pracy z instalacją elektryczną, zaleca się skorzystanie z usług fachowca.

pixel