Krzesła sztaplowane – idealne, gdy potrzebujesz miejsca w domu
Atrakcyjny wygląd, komfort użytkowania i łatwość w utrzymaniu czystości – na te trzy aspekty zwracamy szczególną uwagę podczas wyboru krzeseł do domu. W niedużych pomieszczeniach ważne jest również, by krzesła były mobilne i nie zajmowały zbyt wiele miejsca. Czy jest możliwe połączenie wszystkich tych aspektów i znalezienie krzeseł idealnych? Ciekawą opcją są krzesła sztaplowane, które cieszą się coraz większą popularnością w domach, biurach i przestrzeniach gastronomicznych. Czym są krzesła sztaplowane, jak je wybierać i ile kosztują?
Krzesła sztaplowane – co to takiego?
Mówiąc o krzesłach sztaplowanych, mamy na myśli takie meble, z których możemy budować stosy, czyli tzw. sztaple. Ich specjalnie opracowana i wzmocniona konstrukcja umożliwia wygodne układanie jednego krzesła na drugim. Dzięki takiej funkcjonalności możemy zaoszczędzić przestrzeń w niedużym salonie lub jadalni, a także w sprytny sposób przechowywać krzesła w piwnicy lub garażu, bez obaw, że zajmą one zbyt wiele miejsca.
Warto również podkreślić, że krzesła sztaplowane to świetny wybór nie tylko do domu, ale i do biura, zwłaszcza gdy organizujemy w nim imprezy biznesowe, konferencje i szkolenia. Z możliwości ustawiania krzeseł jednego na drugim z pewnością skorzystają też lokale gastronomiczne, w których odbywają się wesela, koncerty czy też przyjęcia okolicznościowe.
Jakie krzesła sztaplowane wybierać?
Na rynku znajdziemy szeroki asortyment krzeseł sztaplowanych, które zróżnicowane są ze względu nie tylko na wygląd i materiał wykonania, ale także z uwagi na funkcjonalność i miejsce przeznaczenia. Biorąc pod uwagę wszystkie te parametry, wybierać możemy spośród następujących modeli:
- krzesła sztaplowane drewniane – uniwersalne meble, które wspaniale prezentują się w pomieszczeniach aranżowanych w różnej stylistyce, gdzie dodają im elegancji i przytulnego klimatu. Niezaprzeczalnym atutem takich krzeseł jest ich duża wytrzymałość, łatwość w utrzymaniu czystości, a także odporność na uszkodzenia mechaniczne i zabrudzenia. Co więcej, drewniane krzesła są stosunkowo proste w renowacji, jednak wymagają regularnej pielęgnacji i okresowego impregnowania, tak, by służyły nam w idealnym stanie przez długi czas;
- krzesła sztaplowane tapicerowane – są nieco bardziej podatne na zniszczenia i zabrudzenia w porównaniu do krzeseł drewnianych, a także wymagają regularnego odświeżania. Z drugiej strony takie krzesła pozwalają nam na swobodne dobieranie kolorystyki obicia do wystroju wnętrza;
- krzesła sztaplowane z tworzywa sztucznego – ciekawa alternatywa dla krzeseł tapicerowanych i drewnianych, która łączy w sobie komfort, łatwość w czyszczeniu i oryginalny design. Przykładem tego jest m.in. krzesło UFO SK Design KR022 oraz krzesło SK Design KR013, które idealnie dopełni wystrój każdego wnętrza;
- krzesła sztaplowane do kuchni lub jadalni – w zależności od tego, w jakim stylu jest urządzona nasza jadalnia, możemy sięgać po krzesła proste i klasyczne, jak również po te nieco bardziej odważne, utrzymane w mocnej kolorystyce. Do jadalni polecamy wybór krzeseł z tworzywa sztucznego, takich jak np. krzesło SK Design KR014 oraz krzesło SK Design KR061. Z takich mebli szybko pozbędziemy się plam po jedzeniu i w prosty sposób dopasujemy je do wyglądu stołu jadalnianego;
- krzesła sztaplowane do ogrodu – są lekkie i wygodne, a przy tym można je układać w stos, co pozwala na zaoszczędzenie przestrzeni i przechowywanie ich w sezonie zimowym. Co ważne, krzesła ogrodowe są odporne na działanie promieniowania słonecznego i zabrudzenia – do ich wyczyszczenia wystarczy nam zwilżona ściereczka nasączona delikatnym detergentem. Jako sztaplowane krzesła ogrodowe warto wybierać takie modele jak np. krzesło Ares oraz krzesło Artemis.
Krzesła sztaplowane – cena
Ile kosztują krzesła sztaplowane? Ich cena nie odbiega tak naprawdę od ceny pozostałych modeli krzeseł dostępnych na rynku. W zależności od tego, z jakiego materiału będą wykonane, ceny dobrej jakości krzeseł sztaplowanych zaczynają się od około 200 zł i mogą dochodzić nawet do 500 zł za sztukę.