Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Krzesła do restauracji – jak wybierać i czym powinny się wyróżniać?

2021-07-29

Odpowiednio dobrane krzesła do restauracji to nie tylko gwarancja estetyki i funkcjonalności, ale także możliwość budowania pozytywnego wizerunku firmy wśród klientów. Nie bez znaczenia pozostają także aspekty jakościowe – trwałość mebli restauracyjnych oraz ich stabilność z jednej strony zapewnią łatwość w przesuwaniu, a z drugiej wpłyną na bezpieczeństwo osób odwiedzających dany lokal gastronomiczny. Jakie powinny być najlepsze krzesła do restauracji i na co zwrócić uwagę podczas ich zakupu?

Jakie krzesła do restauracji najlepiej wybrać?

Krzesła restauracyjne pełnią nie tylko rolę siedziska w danym pomieszczeniu, ale także stanowią element dekoracyjny, który ma być praktyczny, wygodny, a przy tym spójny z wystrojem całego wnętrza. Zanim jednak podejmiemy decyzję o zakupie krzeseł do restauracji, warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych aspektów. Pierwszym z nim jest funkcjonalność krzeseł, jakie wybieramy do restauracji. Pamiętajmy, że ich głównym zadaniem jest zapewnienie wygody klientom, w związku z czym powinny być tak zaprojektowane, by stanowiły odpowiednie podparcie dla pleców oraz komfort nawet podczas długiego użytkowania. Krzesło restauracyjne nie może prowadzić do utrzymywania nieprawidłowej postawy ciała przez klienta, ani uwierać go podczas siedzenia.

Kolejne kryterium, które jest równie ważne przy zakupie krzeseł do restauracji, to jakość ich wykonania. Należy mieć na uwadze, że meble te będą użytkowane praktycznie przez cały czas, dlatego też warto, by były wykonane z wytrzymałych materiałów, odpornych na uszkodzenia mechaniczne. Stabilne, solidne krzesła dobrze poradzą sobie z dużym obciążeniem przez klientów o różnej masie ciała oraz ciągłym ruchem w restauracji.

Na koniec dobrze jest sprawdzić, jak wybrane przez nas krzesła restauracyjne radzą sobie podczas czyszczenia. Jak wiadomo, w lokalach gastronomicznych nietrudno o zabrudzenia podczas jedzenia, dlatego też krzesła powinny być wykonane z takich materiałów, które są łatwe do wyczyszczenia. Optymalnym rozwiązaniem jest zatem wybór krzeseł, które połączą wszystkie powyższe cechy – wysoką jakość wykonania, komfort i stabilność podczas użytkowania, jak również atrakcyjną cenę.

Najlepsze krzesła do restauracji w różnym stylu

W ostatnim czasie największą popularnością cieszą się lokale gastronomiczne aranżowane w minimalistycznej oraz loftowej stylistyce. We wnętrzach tych królują głównie elementy drewniane oraz zieleń w postaci naturalnych kwiatów i wzorów florystycznych. W takich restauracjach najlepszym rozwiązaniem będą krzesła drewniane, wyposażone w ramę wykonaną z wysokogatunkowego drewna bukowego lub dębowego oraz siedzisko malowane na wybrany kolor. W zależności od tego, czy szukamy mebli do eleganckiej restauracji, czy też nowoczesnej burgerowni lub pizzerii, możemy postawić na neutralne kolory, takie jak biel lub szarość, jak również kontrastowe odcienie, jak np. żółć lub pomarańcz.

W restauracjach hotelowych, gdzie zależy nam zarówno na domowej atmosferze, jak i prestiżowym wyglądzie wnętrza, warto rozważyć zakup krzeseł tapicerowanych. Ich atutem jest miękkie, wygodne siedzisko wykonane z wytrzymałej tkaniny lub ekoskóry, jak również solidna, drewniana rama. Takie modele jak krzesło drewniane Aster to zatem doskonały kompromis pomiędzy estetycznym wyglądem a wytrzymałością i niezawodnością mebli restauracyjnych.

Trzecią opcją są krzesła restauracyjne z tworzywa sztucznego, idealne do modnych knajpek i restauracji fusion, w których nowoczesność zauważalna jest nie tylko w potrawach dostępnych w menu, ale także w aranżacji wnętrza. W takich lokalach możemy postawić na zabawę kolorami i formą mebli, która ma być nieoczywista, a przy tym intrygująca. Co ważne, krzesła z tworzywa sztucznego, jak np. SK DESIGN KR061 oraz SK DESIGN KR014, są niezwykle lekkie, stabilne, łatwe w czyszczeniu oraz odporne na uszkodzenia mechaniczne.

Podczas zakupu krzeseł do restauracji zawsze kierujmy się zasadą „złotego środka” – wybierajmy takie modele, które będą estetyczne wizualnie i przystępne cenowo, a także wykonane z wysokiej jakości materiałów i wygodne podczas użytkowania.

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2021
pixel