Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jakie biurko gamingowe wybrać?

2022-02-11

Granie w gry komputerowe przez wielu wciąż kojarzone jest z weekendową rozrywką lub sposobem na spędzanie wolnego czasu. Jak się okazuje, profesjonalnych graczy komputerowych jest coraz więcej, a zdobywanie kolejnych poziomów w grze jest dla nich nie tyle rozrywką, a raczej sposobem na życie i dochodowym biznesem. Taka aktywność wymaga jednak odpowiedniego zaplecza technicznego i stanowiska, gdzie kluczową rolę odgrywa dobre biurko gamingowe. Jakie biurko gamingowe należy wybrać i dlaczego cieszą się one tak dużą popularnością?

jakie biurko gamingowe

Biurko gamingowe – czym różni się od zwykłego biurka?

Biurko gamingowe to mebel zaprojektowany z myślą o miłośnikach gier komputerowych. Jego konstrukcja została opracowana w taki sposób, by zarówno amatorzy, jak i profesjonalni zawodnicy mogli czuć się komfortowo podczas spędzania wielu godzin przed komputerem. Warto również dodać, że w przypadku biurka gamingowego każdy element jest skrupulatnie dopasowywany do potrzeb gracza, tak, by jeszcze lepiej optymalizować jego codzienną aktywność przed komputerem, a przy tym zapewniać bezpieczeństwo dla jego zdrowia.

Różnice pomiędzy zwykłym biurkiem a biurkiem gamingowym zauważalne są przede wszystkim w gabarytach obu tych mebli oraz ich funkcjonalności. Biurka do gry są zazwyczaj znacznie większe w porównaniu do klasycznych mebli biurowych – na ich blacie często stawia się kilka monitorów, a także dodatkowe akcesoria, jak np. wieszaki, uchwyty i podstawki. Meble te nie posiadają również dodatkowych szuflad i półek, które w przypadku graczy komputerowych są zbędne.

Jakie biurko gamingowe wybrać? Praktyczne wskazówki

Stanowisko do gry powinno być w pełni dopasowane do potrzeb użytkownika, dlatego też wśród czynników, na które należy zwrócić uwagę podczas wyboru biura gamingowego zaliczyć należy:

  • rozmiar biurka – obecnie na rynku znajdziemy biurka do gry w różnych rozmiarach. W przypadku dużych przestrzeni świetnie sprawdzają się biurka narożne, jak np. biurko gamingowe Huzaro Hero 6.3, na którym można pomieścić kilka komputerów i wiele urządzeń peryferyjnych. Do małego pokoju polecane są natomiast klasyczne biurka o mniejszych wymiarach, jak np. biurko gamingowe Huzaro Hero 2.5. Oprócz samego rozmiaru biurka ważna jest także jego wysokość, którą zawsze należy dostosowywać do wzrostu użytkownika. Jeżeli z biurka korzystają osoby o różnym wzroście, dobrym wyborem będzie wówczas model z funkcją regulacji wysokości;
  • grubość blatu – dobrej jakości biurko gamingowe powinno mieć blat o grubości około 20 mm, by zapewnić wystarczającą wytrzymałość mebla, na którym stawiane są ciężkie sprzęty;
  • materiał wykonania – przed zakupem biurka gamingowego warto sprawdzić, z jakiego materiału został wykonany blat. Godne uwagi są modele, które posiadają blaty z wytrzymałej płyty MDF lub tworzywa sztucznego, pokryte laminatem. Ważny jest również sposób wykończenia blatu – jego obrzeża powinny być zabezpieczone dodatkową warstwą tworzywa, by chronić biurko przed uszkodzeniami i zabrudzeniami;
  • akcesoria dodatkowe – dla wielu graczy ważnym aspektem podczas wyboru biurka gamingowego jest to, czy posiada ono dodatkowe elementy, takie jak m.in. uchwyt na kubek, wieszak na słuchawki czy też podstawka do monitora. Dobrym rozwiązaniem są także modele wyposażone w specjalne tunele, otwory lub maskownice na kable (np. biurko gamingowe Huzaro Hero 7.7);
  • design – na koniec dobrze jest dopasować wygląd biurka do krzesła gamingowego oraz do wystroju pomieszczenia, tak, by tworzyły one spójną całość.

Ile kosztuje dobre biurko gamingowe?

Na rynku znajdziemy wiele modeli biurek gamingowych w różnych przedziałach cenowych, począwszy od 300-400 zł, aż po 2 000 zł i więcej. Cena biurka do gry zależy przede wszystkim od jego rozmiaru, funkcjonalności i jakości wykonania. Jeżeli zastanawiasz się nad zakupem biurka gamingowego, przeanalizuj, jaki jest Twój budżet, a następnie wybierz spośród dostępnych modeli ten, który będzie nie tylko ergonomiczny i atrakcyjny wizualnie, ale także dopasowany do Twoich potrzeb.

Pokaż więcej wpisów z Luty 2022
pixel