Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Fotele biurowe do małych mieszkań i biur - które modele wybrać?

2022-02-24

Małe biuro z jednej strony zapewnia oszczędność przestrzeni oraz niższe koszty związane z jej użytkowaniem, z drugiej strony stanowi natomiast spore wyzwanie w kontekście funkcjonalnego zagospodarowania wnętrza. Warto jednak pamiętać, że to, w jaki sposób zaaranżujemy przestrzeń w małym biurze czy też w małym gabinecie w domu, ma duży wpływ na komfort oraz efektywność pracy. Na co zwrócić uwagę podczas wyboru fotela biurowego do małego biura i jaki fotel biurowy sprawdzi się najlepiej w małych pomieszczeniach?

Fotele biurowe do małych pokojów

Jak zagospodarować małe biuro – jakie meble powinny się w nim znaleźć?

Ostatnie lata przyniosły sporo zmian na rynku pracy. Rozwój technologii sprawia, że dziś wielu przedsiębiorców rezygnuje z wynajmowania dużych powierzchni biurowych i zamiast tego decyduje się na korzystanie z małego biura lub stworzenie własnej przestrzeni biurowej w warunkach domowych. Bez względu jednak na to, czy decydujemy się na pracę w trybie home office, czy też w małym, wynajętym biurze, ważne jest, by miejsce to było odpowiednio urządzone i wyposażone w niezbędne elementy, które zapewnią maksymalny komfort pracy, a także umożliwią przechowywanie różnych materiałów i dokumentów.

Jednym z nich jest dobrze dobrany fotel biurowy do małego biura, który zapewnia utrzymanie prawidłowej postawy ciała podczas pracy, przez co uchroni nas od problemów z bólami kręgosłupa oraz głowy. Warto, by w małym biurze znalazły się również takie elementy jak wygodne biurko z dużym blatem, regał na dokumenty oraz dobre oświetlenie, którego kolorystyka będzie zbliżona do naturalnego światła dziennego.

Czym kierować się podczas wyboru fotela biurowego do małych pomieszczeń?

Komu przynajmniej raz zdarzyło się pracować na kanapie, trzymając laptop na kolanach lub siedzieć przez kilka godzin na niskim krześle kuchennym przy stoliku kawowym, ten z pewnością rozumie, dlaczego wybór odpowiedniego fotela biurowego do małych pomieszczeń jest tak ważny. Jeśli taka sytuacja przytrafia nam się sporadycznie, to być może nie będzie to aż tak bardzo odczuwalne dla naszego ciała. Codzienna praca w nieprawidłowej pozycji niesie za sobą jednak poważne konsekwencje dla naszego zdrowia, począwszy od bólu pleców i szyi, aż po zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa. W związku z tym tak ważne jest, by prawidłowo dobrać fotel biurowy do małych pomieszczeń.

Najważniejsze aspekty, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze fotela biurowego do małego biura, to:

  • konstrukcja – odpowiednia budowa fotela biurowego, który umieścimy w małym biurze lub domowym gabinecie, to kluczowy czynnik, który wpływa przede wszystkim na nasz komfort podczas wielogodzinnej pracy. Warto zatem skupić się na tym, by był to fotel ergonomiczny, wyposażony w wygodne, wyprofilowane oparcie, regulowany zagłówek oraz podłokietniki, które odciążą kręgosłup w momencie podparcia rąk. Dobrze, by taki fotel posiadał również regulację wysokości siedziska, tak, by osoby o różnym wzroście mogły z niego korzystać. Przykładem fotela biurowego, który świetnie sprawdzi się w małym pomieszczeniu, jest fotel biurowy Cypr w kolorze czarnym, którego uniwersalna stylistyka doskonale komponuje się z wystrojem każdego biura;
  • rozmiar – ze względu na ograniczoną przestrzeń należy pamiętać o tym, by fotel biurowy w małym biurze nie był zbyt duży i posiadał miękkie kółka, które zapewnią lepszą mobilność w niewielkim pomieszczeniu, jak np. fotel biurowy Bali;
  • rodzaj tapicerki – chociaż wybierać możemy spośród różnych materiałów wykończenia siedziska i oparcia, to największy komfort zapewni nam miękka i przewiewna tkanina mesh, która idealnie sprawdza się w cieplejsze dni, chroniąc nasze ciało przed przepoceniem.

Aranżowanie małych pomieszczeń do pracy wielu osobom może się wydawać bardzo skomplikowanym zadaniem. Jeżeli jednak zadbamy o odpowiedni dobór mebli, w tym m.in. krzesła biurowego do małego biura, to okazuje się, że nawet w niewielkim pomieszczeniu może nam się pracować wygodnie i efektywnie.

Pokaż więcej wpisów z Luty 2022
pixel