Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Fotel prezesa - jak wybrać wygodny i funkcjonalny model?

2022-07-29

Gabinet prezesa to strategiczne miejsce w każdej firmie, w którym regularnie odbywają się spotkania biznesowe, negocjacje z partnerami oraz rozmowy z personelem. Stosowna aranżacja tej przestrzeni powinna budzić zatem szacunek wśród innych, a przy tym gwarantować wygodę osobie, która zarządza pracą innych. Jednym z kluczowych elementów wyposażenia, które podkreśla prestiż tak ważnego stanowiska, jest wygodny i elegancki fotel prezesa. Czym kierować się podczas jego wyboru i na jakie modele warto zwrócić uwagę?

fotel prezesa

Dobry fotel prezesa – jakie ma znaczenie?

Wybór odpowiednich mebli do gabinetu prezesa wbrew pozorom wcale nie jest prosty, ponieważ muszą one pełnić dwie zasadnicze funkcje. Eleganckie i wykonane z najwyższej jakości materiałów meble powinny przede wszystkim robić dobre wrażenie na odwiedzających prezesa kontrahentach oraz klientach, a także podkreślać rangę stanowiska osoby, która z nich korzysta. Przyjęło się bowiem uważać, że każdy poważny biznesmen korzysta z klasycznego, skórzanego fotela prezesa.

Z drugiej strony należy pamiętać, że każdego dnia szef firmy spędza wiele godzin w biurze, dlatego też ważne jest, by zapewnić mu komfortowe warunki do pracy. W nowoczesnym gabinecie prezesa powinny się więc znaleźć meble, które wpłyną korzystnie na efektywność jego pracy, a także zagwarantują mu możliwość odpoczynku i zrelaksowania się.

Jak wygląda idealny fotel prezesa?

Powyższe funkcje spełnia tradycyjny, obrotowy fotel prezesa, który łączy w sobie ekskluzywny design, odpowiednio wyprofilowaną konstrukcję oraz najwyższą jakość wykonania. Chociaż każdy tego typu mebel powinien być indywidualnie dopasowywany do potrzeb danej osoby, możemy wyróżnić kilka parametrów, na które należy zwrócić szczególną uwagę podczas wyboru idealnego fotela prezesa:

  • funkcja regulacji wysokości – dobrej jakości fotel prezesa posiada specjalny podnośnik pneumatyczny, który umożliwia ustawienie siedziska na odpowiedniej wysokości;
  • wygodne siedzisko – szerokie siedzisko pokryte miękką, przyjemną w dotyku tapicerką to przede wszystkim gwarancja komfortu podczas siedzenia w jednej pozycji przez wiele godzin;
  • podparcie okolicy lędźwiowej kręgosłupa – dolny odcinek kręgosłupa jest newralgiczną jego częścią, która najczęściej ulega obciążeniu i może powodować dolegliwości bólowe. By temu zapobiec, nowoczesne fotele prezesa posiadają funkcję regulacji oparcia, tak, by zachować prawidłową postawę podczas siedzenia;
  • wyprofilowany zagłówek – praca biurowa i długotrwałe patrzenie w monitor komputera wymusza trzymanie lekko uniesionej głowy, co po kilku godzinach może skutkować bólem i sztywnieniem mięśni szyi. W związku z tym warto wybierać fotele prezesa ze specjalnie wyprofilowanym zagłówkiem, który zapewnia odpowiednie podparcie głowy podczas pracy;
  • funkcja kołysania – fotele z mechanizmem TILT, który umożliwia regulację zakresu odchylenia oparcia, świetnie sprawdzają się w sytuacji, gdy potrzebujemy chwili odpoczynku i zmiany pozycji.

Najpopularniejsze modele foteli prezesa

Fotel prezesa to mebel klasy premium, który powinien wyróżniać się nie tylko ergonomiczną konstrukcją, ale także wysoką jakością wykonania z wytrzymałych, a zarazem eleganckich materiałów. Nic więc dziwnego, że w gabinetach prezesa znajdziemy zazwyczaj fotele skórzane – ze skóry naturalnej lub ekologicznej. Chociaż większość z nich może wydawać się zbyt masywna i niezbyt komfortowa, to w rzeczywistości są one bardzo wygodne i zapewniają doskonałe podparcie dla pleców podczas pracy. Przykładem eleganckiego i ergonomicznego fotela skórzanego jest fotel obrotowy Tajwan w kolorze czarnym, który wykonany został z ekoskóry.

Ciekawą alternatywą dla klasycznego fotela prezesa jest model wzbogacony o drewniane elementy wykończenia, np. fotel biurowy VIP, którego oparcie i siedzisko wzmocnione zostało orzechowym fornirem. Tak oryginalne wykończenie sprawia, że mebel ten staje się jeszcze bardziej elegancki i stylowy. Miłośnikom nowoczesnych rozwiązań polecamy natomiast wybór fotela prezesa z siateczkowym oparciem i materiałową tapicerką, jak np. fotel biurowy Paksos.

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2022
pixel